Intergas Xtore

Het Intergas Xtore-warmwatervat

Voor huishoudens met de Xtend hybride warmtepomp van het merk Intergas is er nu een nieuw product om nog duurzamer te zijn en nog meer kosten te kunnen besparen op je energierekening. Met het Intergas Xtore-wamwatervat kan je namelijk tapwater verwarmen en opslaan voor later gebruik. Mochten er ook nog zonnepanelen aanwezig zijn, dan kan het op zonnige dagen zelfs helemaal kosteloos zijn!

Wat is het Intergas Xtore-warmwatervat?

Het Xtore-warmwatervat is een soort opslag dat naast de Xtend hybride warmtepomp komt te hangen. Hierin kan tapwater warm opgeslagen worden zodat dat later gebruikt kan worden zonder er nieuwe energie voor te moeten gebruiken. Bij zonnige dagen is het immers zo dat er sprake kan zijn van overcapaciteit. Zeker in het geval van een warmtepomp en zonnepanelen kan deze overcapaciteit groot zijn, maar met behulp van het Xtore-warmwatervat kan dit alsnog goed gebruikt worden.

Het Intergas Xtore-warmwatervat komt in twee formaten: eentje van 40 liter en eentje van 80 liter. Beide zijn flexibel en eenvoudig te installeren. Ze kunnen namelijk beide horizontaal of verticaal komen te hangen, of je kan ze staand of liggend op de grond installeren.

Hoe werkt het Intergas Xtore-warmwatervat?

In het warmwatervat zit een verwarmingsspiraal waar het warme cv-water uit de warmtepomp doorheen stroomt. Dit verwarmt het koude tapwater alvorens het de cv-ketel instroomt. Zodra er in huis warm water getapt wordt is er amper tot geen extra verwarming nodig waardoor er energie bespaart wordt. Indien er ook nog eens zonnepanelen zijn geïnstalleerd, kan die energie meegenomen worden in het warme tapwater. Daarnaast zal je niet met koud water komen te zitten, want het Xtore-warmwatervat schakelt automatisch door middels van een slimme sensor indien er te weinig capaciteit is. Zo zal de ketel gewoon aanslaan en zal je altijd warm water hebben.

constructie van Intergas Xtore-warmwatervat, Xtend warmtepomp en Xtreme cv-ketel

De aanschaf van het warmwatervat

Bij de aanschaf van het Xtore-warmwatervat moet er rekening gehouden worden met het feit dat deze alleen te koppelen is met de Xtend hybride waterpomp van Intergas. Het warmwatervat met een inhoud van 40 liter is €1349,- en het warmwatervat van 80 liter is €1699,-. Deze kosten zijn inclusief BTW en installatie. Wil je graag een offerte ontvangen voor de warmtepomp en het warmwatervat? Klik dan op de knop hieronder.